TEKNİK SERVİS

BARKOD YAZICI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR ?

Barkod yazıcıların garanti süresi 2 yıldır, ancak yazıcılardaki baskıyı yapan termal kafalar sarf malzemesi olarak geçmektedir ve garanti kapsamında değildir.Yazıcı kurulumu yapılıp, örnek baskılar alındıktan sonra, sorumluluk kullanıcıya aittir.


KAFA ÖMRÜNÜ NASIL UZATABİLİRSİNİZ ?

1- Kafa ömrünü uzatmak için, kafada toz, birikinti yapmayacak yazıcı tipine uygun malzemenin kullanılması hem kafanın ömrünü uzatacak, hem de yaptığınız baskının en iyi kalitede olmasını sağlayacaktır.

2- Yazıcı kafasında ribon ve etiket partiküllerinin birikerek çizilmesini önlemek için, yazıcı kafasını en azından her akşam, alkollü mendille temizlemeniz yeterli olacaktır.

3- Yazıcı kafasına servis çağırmadan kendiniz değiştirmekten, yüzük, tornavida gibi çizmeye müsait alet ve takılarla müdahale etmekten sakınmalısınız.


AKBARKOD TEKNİK SERVİS HİZMETİYLE YANINIZDA !!!

1- Barkod yazıcınızın kurulumun gerçeleştiriyoruz.

2- Bir adet etiket tasarımını sizin için yapıyoruz.

3- Barkod yazıcının kullanılması , etiket tasarımı hakkında firmanızdan belirleyeceğiniz bir kişiye eğitim veriyoruz.

4- Termal kafa değişimini gerçekleştiriyoruz.

5- Sorun yaşamanız durumunda , yazıcınıza ilk müdahaleyi gerçekleştiriyor , gerektiğinde yetkili servislere iletilmesini sağlıyoruz.

Bartender Etiket Dizayn Programı

Profesyonel Nitelikte Etiketler İçin En Hızlı ve En Kolay Tasarım Şekli

BarTender sayesinde, küçük fare (mouse) hareketleri barkodları, metinleri ve grafikleri profesyonel kalitede etiketlere dönüştüren bir işlem halini alır.Nesneleri etiketlerin üzerine taşıyıp basit değişiklikler yapabilirsiniz.

Dikkatlice hazırlanmış menüler, "pop-up" diyaloglar hatta en gelişmiş seçenekleri ( bu gelişmiş seçenekler de anlaşılması çok kolay olacak şekilde tasarlanmıştır) ile BarTender 'ı özelleştirmek te çok kolaydır. 'Geri (Undo)' komutu ile acemiler hata yapmaktan korkmayacaklar. Ve tabii ki ustalar da her zaman ihtiyaç duydukları güce sahip olacaklar.

Bar Tender, etiketinizin görünümü, tipi, metnin ebatları, grafikleri ve barkodu üzerinde tam bir kontrol sağlamaktadır. Nesneleri istediğiniz yerde konumlandırıp istediğiniz yöne 1 derece kesinliği ile gönderebilirsiniz. Sadece hayal gücünüzle sınırlısınız.

Zekice yerleştirilmiş dialoglar, herşeyi basitleştirirken, aynı zamanda sayısız olanak da sunar.

Daha önce başka bir Windows uygulaması kullanmışsanız eğer, etiketlerinizin tasarımına hazır olduğunuz anlamına gelmektedir.

Bar Tender tasarım modu size etiketinizin olağanüstü bir kesinlikte gerçek-zamanlı görünümünü sunar. Aynı zamanda Dış veri kaynaklarınızı okuyabilen baskı öncesi modu, size etiketinizin tam olarak neye benzeyeceğinin kesin bir görüntüsünü sunar. Bu, etiket harcamadan hızlı çalışabilmeniz anlamına gelmektedir.

Dış veri kaynaklarınız ile birlikte, baskı öncesi boşa harcanan etiketlerin sayısını azaltır.

Bazen kullanıcılarınızın etiket tasırımını değiştiremeyeceğinden kesinliğini bilmek çok önemli olmaktadır.Kazayla ya da istenerek, iyi niyetle ya da art niyetle, her ne sebeple olursa olsun barkodunuzdaki en küçük nesne yerdeğiştirmeleri bile etiketin bütününde kalıcı uygunluk sorunları bırakacaktır. Fakat "print only" modu kolaylıkla Bar Tender'ınızı değişimlere karşı kilitleyip yetkili olmayan kişilere sadece yazdırma kapısını açık bırakmaktadır.